referencie

Po absolvovaní hodín NLP koučingu som zistila, akým spôsobom môžem eliminovať negatívne dopady udalostí na moje vnímanie a prejsť aj náročnejšími výzvami bez toho, aby to negatívne ovplyvnilo moju psychickú pohodu. Hodiny s Martinom boli pre mňa prínosom a určite ich odporúčam.
 

Monika, podnikateľka

Aj keď som Martina nepoznal dlho, veľmi rýchlo si získal moju dôveru vďaka otvorenej a priateľskej atmosfére, v ktorej sme sa stretávali. Od prvého momentu sa snažil úprimne pomôcť a hľadať riešenia. Neponúkal naučené formulky, ale vhodnými otázkami a postrehmi hľadal jadro problému či neistoty, a s tým ďalej pracoval. Jeho práca je systematická a dôsledná. Čaká nás ešte kus cesty, no viem, že ideme správnym smerom. Určite treba vyskúšať, ak neviete, ako ďalej.

Michal, Freelance writer

Spolu s Martinem jsme prošli více než rok trvajícím intenzivním sebezkušenostním výcvikem. To je doba dost dlouhá na to, abych se přesvědčil o jeho kvalitách, jak lidských, tak odborných. Mezi jeho hlavní přednosti patří ochota pomoci, individuální přístup, neustálá snaha se vzdělávat a růst a v neposlední řadě také sebedisciplína. Cením si jeho schopnosti rychle se dostat k jádru věci a tam efektivně pomoci. Jeho dovednosti jsou vybroušeny tvrdým tréninkem a nemám nejmenších pochyb o jeho odborné erudici.

MUDr. Ladislav Polách, psychiater

Už dlhšiu dobu som brala veci negatívne, tak ako aj seba. Nedokázala som sa tešiť zo života. Bola som často unavená, bez nálady a uzatvárala sa do seba. Preto som sa rozhodla koučing vyskúšať. Už po malej chvíľke som si začala uvedomovať, čo stálo za mojim negatívnym postojom k životu. Mala som pocity, ktoré som sama nevedela rozoznať. Naučila som sa ich rozoznávať a lepšie prijať samu seba takú, aká som. Po koučingu sa mi ešte veľa vecí vyjasnilo, o ktorých som podvedome vedela, ale nepripustila si ich. Cítim sa odvtedy viac vyrovnaná a nad vecou ako predtým. Martina rada odporučím každému, kto potrebuje nasmerovať na správnu a hlavne vyrovnanú cestu životom

Lucia

Prichádzala som k Martinovi s tým, že sa mi ráno nechce vstávať a cítim sa stále unavená. Sériou jeho dobre položených otázok ma priviedol k záveru, že problém je niekde úplne inde. Niekde podvedome som vedela, že tento problém mám, nevedela som ho však sama pomenovať.

Martin kladie otázky tak, že človeka prinúti premýšlať a samého si odpovedať na otázky a hľadať ich riešenie. Po koučingu som mala jasno, čo spraviť, a po vykonaní týchto krokov sa cítim oveľa energickejšie a sviežejšie.

Martina ako kouča môžem odporučiť každému, kto cíti stagnáciu, nespokojnosť a hlavne.. potrebuje sa nakopnúť

PharmDr. Katarína Pacigová, Quality assuarance manager

Martin je vynikajúci kouč s množstvom skúseností. Poznám ho na základe jeho referencií a aj z vlastnej skúsenosti. Je profesionálny, nad vecou a pritom príjemný a ľudský. Keď potrebujete vyriešiť svoje smerovanie a odkoučovať, či už v profesionálnej alebo osobnej oblasti, je skvelou voľbou.

Martin Turi Nagy, Senior IT Solution Engineer

Koučing od Martina... Dalo mi to veľmi veľa... Denne som sa dostávala v práci do tlaku, počas niekoľkých rokov (takmer 10) intenzívneho budovania tohto tlaku som si vypestovala workoholizmus. Ten tlak bol nepríjemný pocit, čím ďalej, tým horší. Narúšalo mi to osobný život, ktorý išiel celý bokom a zdravie tiež, postupne prichádzali rôzne problémy. Cítila som sa úplne zbitá, chronicky vyčerpaná, vyhorená, netešila som sa bežných denných radostí, atď.... Vďaka Martinovmu koučingu som sa naučila s týmto pocitom pracovať a meniť ho. Meniť ho na pozitívny pocit, ten čo som chcela. A je to super! Moje dni sú o veľa krajšie, užívam si radosti každého dňa, vidím „malé“ veci každý deň, ktoré sú úžasné a prinášajú mi radosť. Život si omnoho viac užívam, cítim vďačnosť za každý deň, čo som tu, tak veľmi sa to zmenilo. A mala som len jeden koučing, také to bolo silné, veľká zmena pre mňa.

Mária Malecká, podnikateľka

Od malička som mal obavu hovoriť pred ľuďmi. Cítil som, že ma niečo brzdí a nedovolí mi ísť vpred tak, ako by som chcel. Po koučingu s Martinom sa cítim, že som uvoľnil ručnú brzdu, ktorá ma roky držala, a že mám veci pod kontrolou. Martin dosahuje výsledky rýchlo a efektívne a z vlastnej skúsenosti ho ako kouča odporúčam, pokiaľ cítite, že sa potrebujete pohnúť ďalej.

Daniel Schmidt, IT developer

Moja doterajšia skúsenosť s koučingom bola zameraná viac na pracovné záležitosti. Toto bol však pre mňa nový zážitok. Práca s podvedomím, mojou víziou, konkrétne a veľmi do hĺbky. Prinieslo to nečakané výsledky, ktoré boli okamžité a spojené s niečím vnútorne prežitým. Martin veľmi empaticky vycítil, ktorým smerom má naše sedenie viesť, aby som našla odpovede. Je pozoruhodné, ako si všíma dôležité detaily, ktoré skvele interpretuje. Dokáže vysvetliť súvislosti, takže, aj keď som nemala predchádzajúce skúsenosti naplno, som pochopila celý proces a výsledok, ktorý sme dosiahli, viem ihneď aplikovať vo svojom živote.

Soňa, IT manager

Ako profesionálny športovec som si plne vedomý, že môj výkon definuje nielen fyzická stránka, ale z nezanedbateľnej časti mentálna pripravenosť. Martin mi pomohol otvoriť dvere do svojej mysle a naučit sa ovládať svoje myšlienky a činy v momentoch, keď nastupujú negatívne pocity (ako bolesť, únava). Uvedomil som si, že svoj výkon dokážem mať plne vo svojich rukách a táto skúsenosť ma v súťažení posunula na ďalší level. Nikdy som si nemyslel, že koučing môže v príprave zohrávať tak dôležitú úlohu, ale Martin ma výsledkami, ktoré priniesla naša spolupráca, presvedčil o opaku.

 

Erik Tóth, crossfitový pretekár a tréner

Mal som celý zoznam vecí, ktoré by som chcel postupne zmeniť, odstrániť, pretransformovať. No ako prvé som chcel vyriešiť oblasť mojich vzťahov. Poznáte to, tak veľmi sa sústredíte na jednu vec, na jednu osobu, až vás to pohltí. A potom už neviete, ako z toho von. Pokiaľ sa takto sústredíte na vaše ciele, je to obrovská inšpirácia a energia. No ak je to niečo, čo vám iba berie energiu a brzdí vás to na ceste za vašimi cieľmi, tak vtedy je to problém. Láska má veľmi veľa podôb. Moja myseľ si s týmto problémom nevedela poradiť. Chcel som to už dáko vyriešiť, lebo mi to bralo veľa energie a ešte som sa tými myšlienkami dosť aj zahlcoval, a nemohol som sa posunúť ďalej vo svojich plánoch. Martin so mnou pracoval v stave tranzu. Už som si týmto stavom párkrát prešiel, takže som vedel, o čo ide. Moje myšlienky spočiatku neboli ustálené, a tak som sa nemohol hneď úplne uvoľniť. Ale nakoniec sme sa k tomu správnym vedením dopracovali. Takto maximálne uvoľnený som našiel svoje centrum. Svoj stred tela, kam sa sústredí všetka moja energia. Z tohto bodu som prešiel na moju cestu. Natrafil som tam na prekážky, na moje symboly, zdroje energie, na výstrahy, ktoré sú moje upozornenia. Pre moju myseľ to bola náročná cesta. Musel som pátrať po veciach, dostával som rôzne odpovede. Veľakrát moja myseľ nebola stotožnená s danou odpoveďou  alebo riešením. Používal som svoje zdroje a symboly, aby mi pomohli nájsť takú odpoveď alebo riešenie, ktoré bolo uspokojujúce pre mňa, ale aj pre riešenie danej situácie. Na konci tejto cesty som prišiel na to, že ja som ten zdroj. Ja mám v sebe tú žiaru, ktorá dáva radosť všetkým v mojom okolí. Keď budem žiariť ja, budú žiariť všetci v mojej prítomnosti. Tú pozornosť, ktorú som na začiatku venoval na riešenie môjho problému, pozornosť, ktorú som venoval osobe, ktorou som sa trápil, musím venovať sebe. Potom aj ona uvidí, že keď budem šťastný ja, môže byť šťastná aj ona pri mne.

Miro 31, správca internetového obchodu

Rozhodne odporúčam koučing s Martinom. Odchádzala som od neho plná sily, energie a chutí ísť za svojimi cieľmi. Vďaka koučingu si postupne skladám moju životnú mozaiku a teším sa z poznania, čo všetko mám vo vlastných rukách. NLP mi dalo nový rozmer vnímania mojich „chýb“ a pozerania sa na všetky situácie, problémy či ľudí s nadhľadom.

Agnesa Belková, Business Controller