Jednoduchý spôsob ako urobiť to správne rozhodnutie

Martin Lajprík, 24. Feb. 2015 20:23

Išli ste do obchodu. Kúpili ste si skvelú vec! Hneď ako ste ju uvideli, museli ste ju mať! Spočiatku ste šťastní, nadšení novou vecou. ALE. Prichádzate domov a zrazu si uvedomujete ohromnú cenu, ktorú ste zaplatili. Prichádzajú otázky: „Môžem si to vlastne dovoliť? Nebola to chyba? Potrebujem to vôbec?“

Zažili ste niečo podobné?

A je to rovnaké aj pri vašich rozhodnutiach v živote? Váhate pri rozhodnutiach? Dám výpoveď. Alebo radšej počkám? Začnem nový projekt? Rozvediem sa? Začnem nový vzťah? Presťahujem sa. Investujem. Alebo nie?

Rozhodli ste sa a neskôr prišli výčitky?

Je to v poriadku. Pochybnosti sú normálne. Zmätok, nervozita a vyčerpávajúce analýzy. Áno, to sprevádza veľké rozhodnutia.

Chcete radu? Uľahčite si to. Postavte pred seba len dve možnosti.

1.Nie, toto nie je to správne

Máte dôvody, ktoré vás presviedčajú o tom, že to nie je správna voľba? Viete, že to je pravda? Cítite vo svojom srdci, že toto nie je to, čo ste chceli? Tak prestaňte. Začnite robiť niečo iné. Vydajte sa iným smerom, vráťte sa. Hlavne sa už prestaňte trápiť a prešľapovať na mieste.

2. Áno, niekde v sebe viem, že toto chcem!

Viete vo svojom srdci, že to, ako ste sa rozhodli je váš osud? Veríte tomu, že to skrátka musíte spraviť? Ak ste o tom presvedčení, odhoďte pochybnosti a choďte smelo za svojim cieľom! Pokiaľ idete za hlasom svojho vnútra, za svojim poslaním, napriek tomu, že je cesta kľukatá, je vaša. Vystrite sa, usmejte sa, verte si a choďte ďalej!

„Sloboda spočíva vo vašej odvahe.“

                                   Robert Frost